a1

 

 6.08.2022 r.
W sobotę 6 sierpnia LKS Kwiatkowice rozegrał swój pierwszy mecz w nowym sezonie 2022/2023 Betcris IV Ligi Łódzkiej. Na inaugurację zremisowaliśmy na wyjeździe ze Stalą Niewiadów 2:2.
Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny wyjątkowo źle. Już w pierwszej minucie spotkania straciliśmy bramkę po błędzie obrony. Gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Białek. Po stracie bramki nasza drużyna ruszyła do ataku i próbowała odrobić straty, ale to się nie udawało. W efekcie straciliśmy kolejną bramkę i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0.
Na drugą połowę nasi piłkarze wyszli niezwykle zdeterminowani. Od początku atakowali przeciwnika i starali się zdobyć bramkę kontaktową. Drużyna cały czas miała przewagę w polu i to przyniosło efekt w 70 minucie. Po pięknym podaniu od Michała Bogdana piłkę przejął Kacper Cebulski, który po ograniu obrońców i bramkarza Stali umieścił futbolówkę w siatce. Zdobycie bramki kontaktowej spowodowało, że nasi zawodnicy z jeszcze większym zacięciem przystąpili do gry. Taka postawa została nagrodzona i w 85 minucie po podaniu Alana Górowskiego wyrównującego gola zdobył Patryk Olszewski. Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania.

Stal Niewiadów – LKS Kwiatkowice 2:2 (2:0)
Bramki:
1:0 – Mateusz Białek (1’)
2:0 – Robert Świątnicki (44’)
2:1 – Kacper Cebulski (70’)
2:2 – Patryk Olszewski (85’)

Skład LKS Kwiatkowice: Adrian Pęgowski, Michał Stasiak, Maciej Kwaśniak (70’ Cyprian Lewandowski), Alan Górowski, Patryk Różycki, Patryk Olszewski, Kacper Cebulski (83’ Krzysztof Sut), Jardel Muniz Cruz, Haratyun Petrosyan (60’ Michał Bogdan), Kacper Olaniuk, Michał Cichacki.

Trener: Jakub Olczyk
Kierownik drużyny: Paweł Jędrzejczak
Tekst i zdjęcia z meczu: Krzysztof Szkudlarek