a2

 

 10.08.2022 r.
Mecz 2. kolejki Betcris IV Ligi Łódzkiej między LKS Kwiatkowice a Borutą Zgierz od początku był zacięty i wyrównany. Obie drużyny stworzyły wiele sytuacji podbramkowych, jednak to goście wyszli na prowadzenie w 8 minucie po golu Macieja Kowalczyka. Nasi zawodnicy próbowali wyrównać, zaczęli grać bardziej agresywnie, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Twarda gra na boisku spowodowała, że w 35 minucie Patryk Olszewski ukarany został żółtą kartką.
Po zmianie stron zespół LKS Kwiatkowice ruszył zdecydowanie do ataku. Z każdą minutą dało się zauważyć przewagę w polu. Stworzyliśmy też sporo sytuacji bramkowych, jednak bramkarz gości nie dał się pokonać. Pierwszy gol dla nas został zdobyty dopiero w 69 minucie. Po pięknym rajdzie lewą stroną boiska i ograniu przeciwnika Cebulski podał piłkę do Olszewskiego, a ten skierował futbolówkę do bramki Boruty. Kibice LKS Kwiatkowice mogli cieszyć się z wyrównania.
Nasza drużyna nie spoczęła na laurach, tylko jeszcze mocniej natarła na przeciwnika, co przyniosło efekt w 87 minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Patryk Olszewski. Od tego momentu goście próbowali jeszcze wyrównać, jednak nasi piłkarze grali rozsądnie, szanowali piłkę i nie pozwalali Borucie na rozegranie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem LKS Kwiatkowice 2:1.

LKS Kwiatkowice – Boruta Zgierz 2:1 (0:1)

Bramki:
0:1 – Maciej Kowalczyk (8’)
1:1 – Patryk Olszewski (69’)
2:1 – Patryk Olszewski (87’)

Skład LKS Kwiatkowice: Damian Piotrowski, Alan Górowski, Michał Cichacki, Michał Bogdan (63’ Maciej Kwaśniak), Adrian Pęgowski, Patryk Olszewski (90’ Krzysztof Sut), Jardel Muniz Cruz, Michał Stasiak, Harutyun Petrosyan, Patryk Różycki, Kacper Cebuski (71’ Cyprian Lewandowski).

Trener: Jakub Olczyk
Kierownik drużyny :Paweł Jędrzejczak
Zdjęcia i relacja z meczu: Krzysztof Szkudlarek