logo PP

4.11.2020 r.

Warta Działoszyn - LKS Kwiatkowice 2:4 (1:2)

Nasi IV-ligowcy zwycięstwem 4:2 w wyjazdowym meczu z Wartą Działoszyn zapewnili sobie awans na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Zaczęło się dla nas niezbyt dobrze, bowiem w 31 minucie po golu Piotra Przezaka prowadzenie objęli gospodarze. Jednak nie na długo, już 36 minucie nasz doświadczony zawodnik Michał Bogdan silnym strzałem posłał piłkę w samo okienko bramki przeciwnika i doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą w 45 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Rakowski, który pokonał bramkarza Warty efektownym lobem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Druga część spotkania przyniosła również wiele emocji i zaciętej rywalizacji. Najpierw trzeciego gola dla LKS zdobył Dawid Malka, ale 4 minuty później Mateusz Mielczarek strzelił kontaktową bramkę dla Działoszyna.
Wynik 2:3 utrzymał się prawie do końca meczu. Dopiero w doliczonym czasie gry po podaniu Szymona Andrzejewskiego Dominik Woźniak zdobył bramkę i ustalił wynik meczu na 2:4.
To był zacięty pojedynek. Nasz drużyna dzięki konsekwencji i ambicjom wywalczyła awans do kolejnej rundy pucharu. Gratulujemy!

Warta Działoszyn – LKS Kwiatkowice 2:4
1:0 – Piotr Przezak (31’)
1:1 – Michał Bogdan (36’)
1:2 – Łukasz Rakowski (45’)
1:3 – Dawid Malka (49’)
2:3 – Mateusz Mielczarek (53’)
2:4 = Dominik Woźniak (93’)

Skład LKS Kwiatkowice: Adrian Kowalski – Bartosz Głowacki, Michał Stasiak, Patryk Różycki, Łukasz Kubiak – Dawid Malka ( 90’ Maciej Mąkosza), Łukasz Pierzyński, Witold Kubiak (83’ Szymon Andrzejewski), Łukasz Rakowski (70’ Maciej Kwaśniak), Michał Bogdan (73’ Alan Górowski) – Dawid Kępniak (63’ Dominik Woźniak).