Nasi młodzi piłkarze w sobotę 31 października 2020 roku meczem z Pogonią Zduńska Wola zakończyli rozgrywki ligowe „Orlik E2” grupa 8 sezon „jesień 2020/2021”. Mecz rozgrywany był na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli i zakończył się niestety porażką naszej drużyny 7:2.

Zespół Orlików rozegrał jesienią 9 meczy ligowych: 5 spotkań jako gospodarze na boisku w Kwiatkowicach i 4 mecze na wyjeździe. Jeden raz nasi mali adepci piłki nożnej schodzili jako zwycięzcy, a było to 19 września w Chojnem. Wówczas wygrali z tamtejszym GKS-sem 6:3. Jak wszystkich zawodników, tak i naszych piłkarzy zwycięstwa cieszą, a porażki smucą, ale dla rodziców i działaczy LKS Kwiatkowice sam wynik ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to, że dzieci rozwijają się sportowo, tworzą zespół i czerpią radość ze wspólnej gry.
Wspaniała atmosfera panująca w zespole powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodziców, działaczy klubu i oczywiście trenera Antoniego Dąbrowskiego.
Drużyna liczy 16 zawodników: 15 chłopców i jedną dziewczynkę. Funkcję kapitana powierzono Filipowi Adamczykowi, który wywiązuje się z niej wzorowo. Piłka nożna to nie tylko pasja chłopców. Dziewczynki też kochają futbol i coraz częściej można je zobaczyć na boisku. Również nasza drużyna Orlików ma swojego „kwiatuszka”, a jest nim Hania - jedyna dziewczynka w zespole, która w niczym nie ustępuje chłopakom, niekiedy jest od nich lepsza.

Treningi, na których jest zawsze wysoka frekwencja, odbywają się dwa razy w tygodniu. Trenera wspomaga tata Szymka – Przemysław Janiszewski pełniący obowiązki kierownika drużyny. Mimo, że rozgrywki ligowe zakończyły się, szkolenie dalej jest prowadzone, a wszystko to dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wodzierady, Firmy Nasiennej „Granum” z Wodzierad i dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu „Program Klub 2020”.

LKS Kwiatkowice - Orlik E2:

Trener: Antoni Dąbrowski
Kierownik drużyny: Przemysław Janiszewski
Kapitan: Filip Adamczyk
Skład: Mateusz Sompolski, Filip Adamczyk, Adam Błaszczyk, Hanna Błaszczyk, Mikołaj Buszko, Szymon Janiszewski, Mateusz Krysiak, Wojciech Michalak, Michał Mielczarek, Stanisław Smolarek, Jan Soboń, Jan Wielenborek, Kacper Wolski, Igor Kowalczyk, Krystian Omieciński, Bartosz Kowalski.

Obserwując zmagania naszych Orlików, trzeba przyznać, że mimo wszystko runda jesienna była udana. Drużyna pokazała, że ma duży potencjał. Cały czas poznaje swoje mocne i słabe strony. Zawodnicy doskonalą swoje umiejętności, oswajają się z atmosferą meczu, poznają smak zwycięstwa, ale też uczą, jak znosić porażki. Spędzają czas w gronie rówieśników, co wpływa pozytywnie na ich rozwój. A przede wszystkim dobrze się bawią.

Zdjęcia z meczów: Daniel Buszko, Przemysław Janiszewski