art25

21.03.2021 r.

Zwycięstwem z Andrespolią Wiśniowa Góra nasza drużyna przywitała wiosnę.
Niedzielny mecz 21. kolejki IV ligi odbył się na sztucznym boisku w Byczynie koło Poddębic.

Spotkanie, rozgrywane przy padającym śniegu z deszczem, rozpoczęło się pomyślnie dla naszej drużyny. Już w 9 minucie po podaniu głową przez Jardela Cruza Dawid Malka precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości Andrzeja Rutkowskiego. W 21 minucie Sebastian Radzio strzelił głową wyrównującego gola dla Andrespoli. Po zmianie stron już w 49 minucie bramkę na 2:1 dla Kwiatkowic zdobył Mateusz Wroński. Goście dość szybko, bo już w 58 minucie doprowadzili do wyrównania po bramce Ernesta Ławniczaka. Pod koniec spotkania za faul w polu karnym na Mateuszu Wrońskim sędzia podyktował rzut karny dla LKS Kwiatkowice. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Bogdan i w ten sposób ustalił wynik meczu na 3:2.
Mecz mógł się zakończyć podziałem punktów, ale w ostatniej minucie nasz bramkarz Damian Piotrowski kapitalnie obronił strzał z około 6 metrów.
LKS Kwiatkowice – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2 (1:1)