art46

5.06.2021 r.
Wreszcie zrobiło się ciepło i „Kwiatki” rozkwitły w sobotnim spotkaniu z Omegą Kleszczów. Mecz 34 kolejki IV ligi łódzkiej, który został rozegrany na naszym boisku z wyżej notowanym zespołem Omega Kleszczów, od pierwszych minut stał na wysokim poziomie, a u naszych zawodników widać było wolę zmazania plamy po ostatniej przegranej w Rząśni. Efektem walki od początku spotkania było objęcie prowadzenia w 15 minucie. Jardel Muniz Cruz wbiegł z lewej strony w pole karne przeciwnika i silnym strzałem pod porzeczkę umieścił piłkę w siatce Omegi. Radość z prowadzenia trwała do 20 minuty, kiedy zawodnik Omegi Mikołaj Bociek pokonał naszego bramkarza Adriana Kowalskiego mocnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku i było 1:1. Obie drużyny nadal dążyły do podwyższenia wyniku, ale to nasi zawodnicy okazali się bardziej skuteczni. Bramkę na 2:1 w 34 minucie zdobył Witold Kubiak – młodszy brat Łukasza. Wydawało się, że kibice obejrzą więcej goli, ale mimo wielu sytuacji z obu stron, mecz zakończył się wynikiem 2:1 i punkty zostały w Kwiatkowicach. Dzięki temu zwycięstwu LKS Kwiatkowice awansował na 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów.
LKS Kwiatkowice – Omega Kleszczów 2:1 (2:1)
Bramki:
1:0 - Jardel Muniz Cruz (15’)
1:1 – Mikołaj Bociek (20’)
2:1 – Witold Kubiak (34’)

Cieszy postawa naszych zawodników w tym meczu. Czekamy na dalsze punkty, tym razem na wyjeździe w starciu z Pogonią Zduńska Wola  w najbliższą środę o godz. 17:30
Skład LKS Kwiatkowice: Adrian Kowalski – Michał Stasiak, Mateusz Wroński, Krzysztof Sut, Łukasz Kubiak – Łukasz Pierzyński, Witold Kubiak, Łukasz Rakowski (68’ Maciej Mąkosza), Dawid Malka – Michał Bogdan, Jardel Muniz Cruz (84’ Dawid Kępniak).

Trener: Jakub Olczyk

Kierownik drużyny: Paweł Jędrzejczak

Zdjęcia z meczu: Adam Szymański