art48

12.06.2021 r.
W 36. kolejce IV ligi łódzkiej LKS Kwiatkowice podejmował na swoim boisku wicelidera tabeli Wartę Sieradz. Przed meczem popadał deszcz, co sprawiło, że murawa boiska była śliska. Od pierwszych minut było widać, że zawodnicy obu drużyn nie zamierzają się oszczędzać. Dynamiczna gra przyniosła efekt już w 21 minucie, kiedy po błędzie bramkarza przyjezdnych Michał Bogdan strzelił pierwszego gola dla LKS. Radość trwała tylko chwilę, bo już w 24 minucie Łukasz Chojecki pokonał naszego bramkarza i było 1:1. Goście wyszli na prowadzenie w 30 minucie po golu Adama Patory, ale nie załamało to naszych zawodników. Z wielkim animuszem atakowali bramkę Warty. Na efekt czekaliśmy do 38 minuty, kiedy to Łukasz Pierzyński silnym strzałem z półwoleja nie dał szans bramkarzowi Warty Mateuszowi Wlazłowskiemu i było 2:2.
Zaraz po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zmieniły się za to warunki atmosferyczne. Po 10 minutach rozgrywek rozpętała się potężna ulewa i sędzia przerwał mecz. Po 15 minutowej przerwie sędziowie wznowili spotkanie, ale na zalanym boisku trudno było zawodnikom przeprowadzić składną akcję. Ostatnia bramka padła w ostatniej akcji meczu po golu Jardela Muniz Cruza, który pięknym lobem pokonał bramkarza biało-zielonych i ustanowił wynik meczu na 3:2 dla Kwiatkowic.
LKS Kwiatkowice – Warta Sieradz 3:2 (2:2)
Bramki:
1:0 – Michał Bogdan (21’)
1:1 – Łukasz Chojecki (24’)
1:2 – Adam Patora (30’)
2:2 – Łukasz Pierzyński (38’)
3:2 – Jardel Muniz Cruz (90+4)
Skład LKS Kwiatkowice: Damian Piotrowski – Łukasz Pierzyński, Mateusz Wroński, Michał Bogdan (70’ Dawid Kępniak), Jardel Muniz Cruz, Łukasz Rakowski, Krzysztof Sut, Dawid Malka, Witold Kubiak, Michał Stasiak, Patryk Różycki
W najbliższy piątek naszych zawodników czeka ciężki mecz w Łodzi z liderem ŁKS II Łódź. Początek spotkania o godz. 18:30.

Trener: Jakub Olczyk

Kierownik drużyny: Paweł Jędrzejczak

Zdjęcia z meczu: Krzysztof Szkudlarek