art49

18.06.2021 r.
W gorące piątkowe popołudnie nasza IV. ligowa drużyna stoczyła bój z liderem tabeli ŁKS II Łódź. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla nas, bo w 2 minucie spotkania Michał Bogdan pokonał bramkarza gospodarzy. Radość trwała tylko do 11 minuty meczu, kiedy silnym strzałem pod poprzeczkę Michał Karlikowski dał wyrównanie ŁKS-owi. Trzy minuty później było już 2:1 dla gospodarzy po bramce Kelechukwu.
Obie drużyny dążyły do strzelenia kolejnych goli, ale wynik spotkania utrzymywał się bez zmian do 84 minuty. Wówczas Jardel Muniz Cruz przedarł się przez linię obrony ŁKS-u i został sfaulowany w polu karnym przeciwnika. Sędzia meczu Ewa Żyła wskazała na 11 metr od bramki ŁKS-u, a pewnym egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, tuż przed końcowym gwizdkiem Adrian Czypicki strzelił zwycięską bramkę dla łodzian. Po dobrym wyrównanym meczu punkty zostały u lidera w Łodzi. ŁKS II Łódź już wcześniej zapewnił sobie awans do III ligi. Gratulujemy!
Tego spotkania, choć przegranego, LKS Kwiatkowice nie musi się wstydzić. Nasi pokazali klasę, stanęli na wysokości zadania walcząc z liderem tabeli – no i naprawdę niewiele zabrakło do remisu.
Ostatni mecz w tym sezonie nasza drużyna rozegra w Kwiatkowicach 26 czerwca o godz. 17:00 z Polonią Piotrków Trybunalski.
ŁKS II Łódź – LKS Kwiatkowice 3:2 (2:1)