art57

11.09.2021r.
Na pięknym obiekcie sportowym w Sieradzu LKS Kwiatkowice zmierzył się z liderem IV ligi - Wartą Sieradz. Miejscowi od początku meczu szturmowali naszą bramkę, co szybko przyniosło im prowadzenie. Najpierw w 6 minucie na 1:0 strzelił Sebastian Radzio, a w 12 minucie na 2:0 podwyższył Piotr Mielczarek. Pierwsza połowa spotkania to widoczna przewaga gospodarzy, ale mimo wielu sytuacji bramkowych wynik do przerwy nie uległ zmianie. Druga odsłona meczu wyglądała trochę inaczej. Nasi zawodnicy coraz częściej przedzierali się pod bramkę przeciwnika, ale zabrakło skuteczności. Z kolei groźnie dla nas zrobiło się znowu w 64 minucie, kiedy piłka odbiła się od ręki Michała Bogdana i sędzia podyktował rzut karny dla Warty. Po raz kolejny dobrze w bramce spisał się Damian Piotrowski broniąc strzał z karnego w wykonaniu Krystiana Stolarczyka. Trzy minuty później sytuacja się odwróciła, to LKS Kwiatkowice miał karnego po faulu na Krystianie Smolarku, który wychodził sam na sam z bramkarzem Warty. Po tym faulu Błoch otrzymał czerwoną kartkę, a Michał Bogdan pewnie wykorzystał jedenastkę. Ten gol dodał naszym zawodnikom nadziei, że można w Sieradzu zdobyć punkty. Niestety po szybkiej akcji gospodarzy Wiktor Płaneta zdobył trzecia bramkę dla Warty i ustalił wynik meczu na 3:1.
Warta Sieradz – LKS Kwiatkowice 3:1 (2:0)