HISTORIA KLUBU

 W marcu 1971 roku z inicjatywy miejscowej młodzieży zawiązany został Ludowy Zespół Sportowy w Kwiatkowicach. Na zebraniu założycielskim wybrano zarząd, na czele którego stanął Prezes Roman Adamczyk. Początek działalności klubu to przede wszystkim mecze towarzyskie z pobliskimi miejscowościami.

W 1972 roku przy pomocy finansowej G.S. "Samopomoc Chłopska" w  Wodzieradach zakupiono pierwsze stroje dla drużyny piłkarskiej. Dwa lata później, w 1974 roku, drużynę zgłoszono po raz pierwszy do rozgrywek ligowych. Były to wówczas rozgrywki ligi powiatowej. Niestety, po reorganizacji administracji kraju zespół przestał uczestniczyć w  rozgrywkach ligowych.

W 1977 roku wybrano nowy zarząd, którego prezesem został Andrzej Michalak. Reaktywowano drużynę piłki nożnej, wznowiono treningi, a po roku drużynę zgłoszono ponownie do rozgrywek ligowych, tym razem Klasy B. Mecze rozgrywano na  boisku w pobliskim  Puczniewie, ponieważ boisko w Kwiatkowicach przeznaczono pod budowę szkoły podstawowej.

W 1983 roku nastąpiły kolejne zmiany w zarządzie. Prezesem został wybrany Adam Szymański, który pełni tę funkcje do dziś. W tym czasie SKR przekazał zespołowi teren przy Parku w Kwiatkowicach na urządzenie boiska.

Przez kolejne lata drużynie piłki nożnej wiedzie sie ze zmiennym szczęściem. W 1984 roku zostaje wycofana z rozgrywek Klasy B. Po dwuletniej przerwie ponownie przystępuje do rozgrywek, tym razem Klasy C. Wtedy zespół wywalczył pierwsze znaczące trofeum, zdobywając w 1987 roku mistrzostwo swojej klasy i awans do Klasy B.

Niestety, rok 1989 okazuje się dla drużyny seniorów pechowy. Zostaje wycofana z rozgrywek.  Wówczas zdecydowano postawić na młodzież i zgłoszono do rozgrywek drużynę juniorów młodszych. Po trzyletnim okresie pracy szkoleniowej z młodzieżą, w 1992 roku LZS znowu próbuje swoich sił w lidze seniorskiej.  Tym razem pełen sukces. Drużyna szybko awansuje z Klasy C do Klasy B, a potem już do Klasy Okęgowej. Trenerem  zespołu  jest w tym czasie Roman Frank.

W 1995 roku trenerem drużyny został Antoni Dąbrowski.

W dniu 1 czerwca 2000 roku stowarzyszenie uzyskało osobowość prawną oraz zmieniło nazwę z Ludowego Zespołu Sportowego w Kwiatkowicach na Ludowy Klub Sportowy w Kwiatkowicach.

Rok 2000 to pasmo wielu sukcesów zespołu. W styczniu drużyna zdobyła mistrzostwo Powiatu Łaskiego w Halowej Piłce Nożnej. Miesiąc później na Halowych Mistrzostwach Ziemi Sieradzkiej w Piłce Nożnej  uplasowała się na czwartym miejscu. Największym sukcesem było wywalczenie Pucharu Polski OZPN Sieradz. Dzięki temu zespół awansował do rozgrywek centralnych Pucharu Polski. W rundzie wstępnej pokonał na własnym boisku drużynę Raków II Częstochowa. Jednak w I rundzie szczebla centralnego Pucharu Polski przegrał z czołową drużyną II ligi - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.  Należy jednak podkreślić, że  sukces, jaki drużyna osiągnęła w 2000 roku ma  podwójne znaczenie: LKS Kwiatkowice to jedyna wiejska drużyna, która wywalczyła Puchar Polski Okręgu Sieradzkiego, a dodatkowo dotarła do szczebla centralnego.

W 2006 roku oddano do użytku nowy stadion do piłki nożnej. Zmodernizowane boisko o wymiarach 96mx60m może obecnie pomieścić 460 widzów.

 Dominującą dyscypliną klubu była i jest do dnia dzisiejszego piłka nożna, ale w klubie działały też inne sekcje: szachowa i kulturystyczna.

W 1978 roku z inicjatywy Janusza Maciaszka zawiązana została sekcja szachowa. Drużyna ta występowała w rozgrywkach Klasy A okręgu sieradzkiego. Największe sukcesy zanotowała w 1982 roku zdobywając wicemistrzostwo Klasy A oraz II miejsce w drużynowym turnieju  "O Złotą Wieżę" województwa sieradzkiego.

W 1987 roku powstała sekcja kulturystyczna. Inicjatorem jej powołania był Jarosław Gabrysiak. On również wypożyczał zawodnikom swój ekwipunek  do ćwiczeń.  Z czasem klub wyposażył siłownię we własny sprzęt. Zawodnicy brali udział w zawodach organizowanych przez Radę Główną Zrzeszenia LZS. Już w 1988 roku Jarosław Gabrysiak zajął III miejsce w zawodach kulturystycznych "Herkules Wsi" w kategorii powyżej 90 kg i zdobył tytuł wicemistrza Polski LZS na  I Mistrzostwach LZS.  Od 1992 roku zawodnicy uczestniczyli w  ogólnopolskich zawodach organizowanych przez Radę Główną Zrzeszenia LZS. Oprócz Jarosława Gabrysiaka sukcesy odnosili również Włodzimierz Szulc, Ryszard Siwak i Marek Rędzikowski.  Obecnie członkowie klubu oraz tutejsza społeczność korzystają z siłowni głównie rekreacyjnie.